Haber

Hatay’da çalışan hemşire deprem bölgesinde küfür etti: Duyduğum en güzel hakaretti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 11 ili etkiledi.

Depremlerin olduğu ilk andan itibaren tek yürek olan vatandaşlar, afet bölgesinde ömür boyu seferberlik başlattı.

Binlerce bağışçı afet bölgelerine akın etti.

Halkla el ele yürüyen süreçte STK’lar önemli bir rol üstlendi.

Depremler geride binlerce hikaye bıraktı.

50 subay Hatay’a gitti

Zonguldak UMKE’den 50 sağlık çalışanı, depremden etkilenen Kahramanmaraş ve Hatay’da görev yaptı.

Bölgede 42 kişinin enkazdan sağ çıktığı ekipten Hatay’da ameliyathane hemşiresi ve 7 yıldır UMKE gönüllüsü olan Ebru Ağdak, hem enkazda hem de acil müdahale çadırlarında görev yaptığını söyledi.

Geç kaldığımızda bize küfrediyordu.

Defne ilçesi Odabaşı Mahallesi’ndeki enkazda temas ettikleri kişinin 3 gün sonra kurtarıldığını anlatan Ağdak, yaşananları şöyle anlattı:

Bir amca, 15 yaşındaki çocuğun hemen diğer tarafındaydı. Çocuğu kurtarmadan onu kurtarma süreci başlatılamazdı. Binanın yapısı sarsıntılar nedeniyle hareket ediyordu. Oradan gelen sese biraz daha beklemesi gerektiğini söylüyorduk. Üzerinde yük yoktu.

Geç kaldığımızda bize küfrediyordu. Açıkçası amcanın o sözleri bize onun yaşadığını gösterdiği için biri bana küfrettiğinde ne kadar mutlu oldu bilmiyorum. O amcayı canlı çıkardık ve bize paniklediğini söyledi.

“Umutlar tükenirken sesini duyunca kalbim yerinden çıkacakmış gibi oldu”

Kahramanmaraş’ta görev yapan 2 yıllık UMKE gönüllü anestezi teknisyeni Buse Günaydın da enkazdan 6 kişinin kurtarılmasında görev aldığını belirterek, şunları söyledi:

Bölgeden ayrılmaya çok yaklaşmışken bir telefon aldım, bir teyze yaşıyor. Benim için çok duygusaldı. Hem 5. gün hem de hava soğuk. Umutlar tükenirken sesini duyduğumda kalbim yerinden çıkacak gibiydi.

Enkaz olan teyzeye inip damar yolu açarken kafamı biraz ovuşturdum; ‘Aa’ deyince teyze ‘Bir şey mi oldu canım?’ Artık orada duramazdım.

Günlerdir göçüğün altında olmasına rağmen orası kalbim ağrıyınca sanki orada uyumuyormuş gibi “iyi misin ama sana bir şey olmasın” dedi, çok duygulandım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu